הוסף למועדפים| פרסם באתר אתר ירושלים מבית קופונופש
בר מצווה בכותל המערבי

בר/בת מצווה בכותל – לא רק די. ג'י ואוכל....

 

 

הכותל המערבי, מהמקומות הקדושים ביותר ליהודים, הוא קטע מהחומה המערבית שהקיפה בימי קדם את בית המקדש והיום את חצר המקדש. נדבכי האבנים של הכותל הם מתקופת הבית השני, מלפני כאלפיים שנה, עליהם נדבכים מזמנים מאוחרים יותר.

 

מאז שיבת העם היהודי לציון  מהווה הכותל המערבי לא רק מקום קדוש, שאליו נשואות עיני רבים בארץ ומחוץ לה, אלא גם מקום כינוס באירועים חגיגיים משמעותיים ליהודים בכלל וקיום טקסי בר מצווה בפרט.

 

קיום טקס בר/מת מצווה ברחבת הכותל, שייחודו ומהותו מתמצים בעלייה לתורה, מהווה את שיאו של  היום המיוחד והמרגש הזה, אשר קיומו בירושלים מעצים את משמעותו.

 

 אירוע בר/בת מצווה הוא אירוע מורכב, רב-מערכתי, המחייב תכנון קפדני והסתייעות בבעלי מקצוע שונים.

 

אתם מוזמנים לערוך כאן סיור וירטואלי – עם הפניות וקישורים רלבנטיים - ולהתוודע אל מידע חשוב, שיסייע לכם לבחור את ספקי השירות הטובים ביותר לסוג השירות המבוקש.

 

תכנון מהלך היום ובנייתו המפורטת צריכה לקחת בחשבון את נוכחתם בו של אורחים רבים, אשר רובם ככולם מגיעים אליו, כמשוער, ממקומות רחוקים והם, בוודאי, צמאים ורעבים....

 

 

להלן- הפרטים

 

האוטובוס

לבד מאיכותו של האוטובוס, המושבים הנוחים בו, מערכת מיזוג אוויר תקינה ו – מדוע לא? – טלוויזיה, אשר תאפשר  להעביר את משך הנסיעה בנעימים, יש חשיבות לא רק למקצועיותו של הנהג ולאדיבותו אלא גם לנוכחותו של מדריך טיולים מקצועי. בהעדר אדם כזה – בוודאי ינעם לנוסעים להיווכח שמישהו מיידע אותם במיקרופון על המסלול הצפוי להם, מעורר אותם לשירה בציבור והופך את הנסיעה לאירוע לחוויה כשלעצמה. לשירותכם מוצע כאן מבחר ספקי שירות אוטובוסים. הערה חשובה: רצוי מאוד- ולמעשה הכרחי -  לסכם  עם חברת ההסעה או עם הנהג עצמו את שעת החזרה המשוערת מראש.

 

אזור צפון : בלו ליין טורס בע"מ    04-6722234
אזור חיפה :
אזור תל אביב :
 

 

 

ארוחת בוקר

 

כשנוסעים לאירוע, אשר הארוחה החגיגית בו עתידה להיאכל בשעה מאוחרת, או אף בשעת צהריים, בטנם של האורחים מתחילה לקרקר כבר משעות הבוקר המוקדמות. אדם רעב אינו רק אדם טורף אלא אדם מוטרף... לבד מהצטיידות בכריכים (מהניסיון – לא כולם מאורגנים ומצוידים מבעוד מועד), ניתן לערוך עצירת-ביניים לארוחה קלה, אם כזאת שתכולתה מבוססת על מצרכים שהבאתם מהבית או אם במקום שמגיש ארוחות בוקר קלות.

 

כשם שלא מומלץ להגיע לאירוע עם בטן ריקה לא מומלץ גם להגיע אליו כשהבטן תפוחה ומתפקעת....

 

 

ההגעה לירושלים

 

עם הכניסה בשערי העיר וההגעה לירושלים – בשעה טובה -  מומלץ לרדת בשער האשפות. זהו המקום הקרוב ביותר בו ניתן להוריד את הנוסעים.  שם, לקול תרועות, ניתן  לקיים תהלוכה ( מה דעתכם לקיימה עם צוות של שני מתופפים ותוקעים בשופרות?  שילוו את המשפחה הנרגשת מהשער ועד לכותל.

 

 לידיעתכם: ניתן לקיים את התהלוכה מ"שער האשפות" ועד ל"עמדת הבידוק הביטחוני" בכניסה למתחם.   לחלופין  - על-פי מסורת העדות השונות, אשר משפחת חתן/ כלת השמחה נמנים עמה או לפי טעם והעדפה אישיים, אפשר  לשוות לאירוע זה נופך ססגוני, מוזיקאלי, בכל הרכב שהוא.

 

תפילת שחרית.

 

רצוי ליידע את אנשי "הקרן למורשת הכותל" – על עצם קיום האירוע ומועדו.

 אף שהצעירים של הקרן אינם נותנים שירות של חזן או פייטן - הם משתדלים ללוות את המשפחה ולכוונה בהוצאת ספר התורה ובארגון התפילה. יש כמובן להודיע מראש על בואכם, כדי שידאגו לכם שם למדריך צמוד בתפילה- ללא תשלום.

חשוב לציין ואף להדגיש, כי  מי מכם  שמעוניינים בטקס ייחודי ומושקע יותר, יביאו עמם חזן מקצועי שינהל את הטקס כראות עיניהם.

 

 

לאחר התפילה

מומלץ להתרענן ולהירגע  בקפה ( או תה) ו במאפה, בתפר הזמן – כחצי שעה -  שבין סיום התפילה ל תחילתה של הסעודה. מדובר בהפסקה ניתן לבקש שולחנות להנחת הכיבוד הקל ממשרדי "הקרן למורשת הכותל".

 

סובו ירושלים

 

ניתן לנצל היטב יום זה להיכרות עם שכיות-החמדה שהעיר ירושלים מלאה בהן ולבקר במקומות התיירותיים היפים שבה. בתכנון מקומות הסיור יש לקחת בחשבון את נוכחותם של ילדים, אשר כידוע סף הגירוי שלנם נמוך וסבלנותם פוקעת מהר-ביחס. כל האתרים שמוצעים כאן מצויים בקרבת הכותל.

 

הצעות לסיורים:

1. מנהרות-הכותל –דורש תאום חצי שנה מראש

2. שרשרת הדורות- אתר חדש בירושלים, בסמוך למנהרות הכותל. מציג את שרשרת הדורות של עם-ישראל בעזרת מיצג מדהים, מרגש וחוויתי

3. מרכז "דוידסון"- מרכז ארכיאולוגי אודות בית-המקדש השני המציג דגם וירטואלי של ביהמ"ק וממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו באזור הכותל

4. "עיר דוד"- מדובר בסיור ב'עיר' הכולל גם סרט תלת-מימדי ותצפית .

 

 

בנוסף -  מומלץ  לעלות במדרגות לרובע היהודי ולקיים שם סיור או במקביל לבצע גם תצפית בלבד מרכס "ארמון הנציב" או מ"הר הזיתים" - בשביל זה, כמובן, צריכים מדריך טיולים.

 

הסעודה

 

ירושלים מציעה לכם  מבחר מגוון ועשיר של מסעדות, לכל טעם ולכל כיס. מאכלים אתניים ייחודיים, מטבח צרפתי, איטלקי, מרוקני ועוד ועוד – מגוון ססגוני וטעים של  עדות וטעמים.

בהקלקה פשוטה ומהירה וגלישה  קצרה וישירה תיחשפו כאן למבחר המסעדות. אתם לא רק רשאים לברר כל פרט אפשרי באשר לשירות שהמסעדה מציעה- זו חובתכם, לעצמכם, ליקיריכם, לאורחיכם. מאחר שהארוחה מהווה חלק בלתי נפרד מהאירוע ( ציניקנים יגדירו אותו כחלק החשוב והמרכזי) – ראוי להידרש אליו בכובד ראש ולתכננו בקפידה.

 

ירושלים - דף הבית
בתי מלון בירושלים
אטרקציות בירושלים
מסעדות בירושלים
בר מצווה בכותל
צימרים בירושלים
חנויות פרחים בירושלים
אטרקציות באזור ירושלים
ספא בירושלים
מה חדש
צוות האתר מאחל לכל הגולשים גלישה נעימה
האתר החדש עלה לאויר מקווים שתהנו מהגלישה הנעימה באתר

מסלולי טיול באזור
קבר דוד
הכותל המערבי
שער יפו
הרובע היהודי ואתריו
הרובע הארמני ואתריו
הרובע הנוצרי ואתריו
הרובע המוסלמי ואתריו
פרסום אינטרקטיבי בע"מ בניית אתרים
| ירושלים | בר מצווה בכותל | בתי מלון בירושלים | יום כיף | אטרקציות | צימרים בצפון | חנויות פרחים בירושלים | צימרים | קופונים | וילות נופש | משלוחי פרחים | צימר